Automatyzacja pracy księgowych i kadrowych, czyli jak system wFirma przyczynia się do wzrostu efektywności biur rachunkowych - webinar

Technologia znacząco zmienia sposób, w jaki biura rachunkowe prowadzą swoją działalność. Podczas webinaru zorganizowanego przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, zatytułowanego "Automatyzacja pracy księgowych i kadrowych”, rozmawiano o narzędziach oferowanych przez system wFirma, które wspierają biura rachunkowe oraz o tym, jak sztuczna inteligencja wpływa na efektywność pracy. Dlaczego warto postawić na automatyzację pracy w biurze rachunkowym? Jak sztuczna inteligencja może wpłynąć na księgowość oraz dla kogo jej rozwój może być szansą? To tylko niektóre tematy poruszone w webinarium.

Automatyzacja procesów a efektywność pracy

Webinar poprowadziła Dyrektor ds. rozwoju wFirma, Beata Kostrzycka. Ważną, poruszoną kwestią, były narzędzia oparte na sztucznej inteligencji. Odegrają one kluczową rolę w codziennych operacjach. Z czasem będą przyczyniały się do coraz większej automatyzacji procesów, usprawniając pracę księgowych.

Inteligentne schematy księgowe

Jednym z omawianych usprawnień były inteligentne schematy księgowe. Obligatoryjne wprowadzenie KSeF pozwoli na pełny odczyt faktur, w tym pozycji, co znacznie odróżni go od powszechnie stosowanych systemów OCR, które z odczytem pozycji faktury radzą sobie różnie. KSeF ma potencjał znacząco skrócić czas pracy księgowego, który będzie mógł skupić się na akceptacji propozycji księgowania lub wprowadzeniu poprawek, co stanie się rzadkością.

Uproszczenie rozliczeń finansowych

Kolejnym istotnym elementem automatyzacji, jest integracja z e-bankowością, umożliwiająca automatyczne rozliczanie dokumentów związanych z transakcjami finansowymi. W systemie wFirma istnieje już możliwość połączenia z 12 bankami w Polsce, co obejmuje 90% rynku. Plany przewidują również integrację z kolejnymi, a także instytucjami płatniczymi.

Jednolite środowisko pracy

Efektywność działania biura rachunkowego wspiera jednolite środowisko pracy, gdzie wszystkie niezbędne narzędzia są dostępne w jednym miejscu. System wFirma gromadzi funkcje związane z księgowością, kadrami, płacami i ubezpieczeniami ZUS. System umożliwia masową wysyłkę deklaracji, informacji o podatkach czy archiwizacji dokumentów, co znacząco oszczędza czas pracowników biur rachunkowych. Usprawnienia wysyłek masowych pozwalają wysłać nawet 100 deklaracji w 3 minuty.

Sztuczna inteligencja - zagrożenie, czy szansa na rozwój?

Podczas webinaru poruszono także kwestię sztucznej inteligencji i jej wpływu na pracę osób zatrudnionych w biurach rachunkowych. Sztuczna inteligencja jest szansą na rozwój, zwłaszcza dla właścicieli biur rachunkowych i specjalistów. Usprawni ich pracę i spowoduje, że będzie ona bardziej efektywna. Dla księgowych będzie trampoliną do rozwoju zawodowego, o ile będą chcieli z niej skorzystać. 

Dlaczego warto wybrać system księgowo-kadrowy wFirma?

Zaawansowany system do prowadzenia księgowości podatkowej i księgi handlowej, obsługa kadr, wyliczanie płac i rozliczanie ubezpieczeń ZUS to tylko niektóre z funkcji oferowanych przez system wFirma. Dodatkowo jednolite środowisko pracy, częste aktualizacje związane z wdrażaniem nowych funkcji, czy nielimitowane wsparcie techniczne klienta, to elementy, które przemawiają za wyborem tego systemu. 

Ważnym aspektem korzystania z systemu wFirma jest dostęp do wsparcia technicznego. Moduł nielimitowanej komunikacji z działem technicznym i serwis pomocy z olbrzymią ilością szczegółowych artykułów tematycznych stanowią gwarancję, że korzystanie z systemu będzie przebiegało bezproblemowo.

Członkowie SKwP mają także dodatkowy powód, aby skorzystać z systemu, czyli specjalną promocję na rok za darmo, bez żadnych limitów i ograniczeń. Jest to promocja jedynie dla nowych użytkowników. Aby z niej skorzystać i odebrać swój kod, każdy zainteresowany członek Stowarzyszenia powinien odezwać się do swojego oddziału.

Automatyzacja pracy księgowych i kadrowych - refleksje

Podsumowując, automatyzacja pracy księgowych i kadrowych, wspierana przez narzędzia oparte na sztucznej inteligencji, staje się nieodłącznym elementem współczesnych biur rachunkowych. System wFirma, oferujący kompleksowe rozwiązania, jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania branży księgowej, przyczyniając się do wzrostu efektywności i jakości świadczonych usług.

Dla wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się z webinarem, jest on dostępny pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=Dkns4Hfm8xM 

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Zapewniamy regularne aktualizacje systemu, które odpowiadają na potrzeby naszych klientów i są zgodne z obowiązującym stanem prawnym. Gwarantujemy bezpieczeństwo korzystania z serwisu, nad którym nieustannie czuwają eksperci z zakresu prawa.
Ewa Szpytko-Waszczyszyn Dyrektor Działu Prawnego Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Ewa Szpytko-Waszczyszyn