Nowe perspektywy KSeF - konsultacje z wFirma w Ministerstwie Finansów

Krajowy System e-Faktur, który pierwotnie miał wejść w życie 1 lipca 2024 roku, został przesunięty. Warto podkreślić, że nie oznacza to odwołania obowiązku, a tylko odroczenie w czasie. Przedsiębiorcy powinni nadal być świadomi planowanych zmian, a pozostały czas traktować jako okazję do lepszego przygotowania się do nowych wymogów. 

Wsparcie we wdrożeniu KSeF 

Od 16 lutego w Ministerstwie Finansów rozpoczną się konsultacje eksperckie, dotyczące KSeF. W związku z tym, chcielibyśmy poinformować, że dołączamy do konsultacji online, które mają na celu wspieranie przedsiębiorców w procesie wdrożenia Krajowego Systemu e-Faktur w swoich firmach. Planowanych jest łącznie 9 różnych spotkań konsultacyjnych, obejmujących różnorodne aspekty systemu.

Nasza firma będzie aktywnie uczestniczyć w poszczególnych spotkaniach, obejmujących tematy takie jak:

  • Bezpieczeństwo i wydajność
  • Faktury konsumenckie/status nabywcy
  • Identyfikator KSeF w płatnościach
  • Wdrożenie KSeF w etapach
  • Wyjaśnienia, interpretacja, szkolenia

Konsultacje stanowią dla naszej firmy doskonałą okazję do przedstawienia naszych spostrzeżeń w zakresie wdrożenia obowiązkowego KSeF w Polsce. Dzięki aktywnemu uczestnictwu w tych spotkaniach, będziemy zawsze na bieżąco z planowanymi przez MF zmianami.

Przypominamy, że nasi użytkownicy mają możliwość skorzystania z integracji KSeF i sprawdzenia jakie wygodne rozwiązania już teraz są dostępne.

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Zapewniamy innowacyjność serwisu popartą wieloletnim doświadczeniem w branży księgowości i zarządzania biznesem. Cały czas monitorujemy zmiany oraz trendy zachodzące w sposobie prowadzenia i rozwijania firmy.
Beata Kostrzycka Dyrektor ds. Rozwoju Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Beata Kostrzycka