"Zmiany podatkowe w Polskim Ładzie" - relacja z webinaru

W dniu 29 grudnia 2021 r. odbył się webinar organizowany przez serwis wFirma we współpracy z ekspertami Ministerstwa Finansów. Tematem spotkania były wybrane zmiany wprowadzane od 2022 roku przez Polski Ład oraz uszczelniające podatek dochodowy.

Wprowadzenie do szkolenia poprowadził Pan Jan Sarnowski - Wiceminister Finansów, a omówieniem zmian, jakie czekają przedsiębiorców od 20022 roku, zajęła się Pani Beata Karbownik - zastępca Dyrektora Departamentu Podatków Dochodowych w Ministerstwie Finansów. 

Nagranie z webinaru mogą Państwo obejrzeć w artykule na Poradniku Przedsiębiorcy.

W spotkaniu omówione zostały takie tematy, jak:

  • ulga dla klasy średniej,
  • rozliczenia podatkowe w kontekście zmiany w składce zdrowotnej,
  • PIT-0 dla rodziny 4+,
  • ulga na powrót,
  • zmiany w leasingu od 2022 roku. 

Zgodnie z zapowiedziami, zebrane w czasie spotkania pytania zostaną opracowane po nowym roku przez naszych ekspertów we współpracy z Ministerstwem Finansów. Gotowe odpowiedzi w formie broszury wyślemy uczestnikom webinaru na adresy mailowe wskazane podczas rejestracji oraz opublikujemy w artykułach na portalu Poradnik Przedsiębiorcy.

 Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Zapewniamy regularne aktualizacje systemu, które odpowiadają na potrzeby naszych klientów i są zgodne z obowiązującym stanem prawnym. Gwarantujemy bezpieczeństwo korzystania z serwisu, nad którym nieustannie czuwają eksperci z zakresu prawa.
Ewa Szpytko-Waszczyszyn Dyrektor Działu Prawnego Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Ewa Szpytko-Waszczyszyn