Zmiany podatkowe w Polskim Ładzie - webinar z Ekspertami Ministerstwa Finansów

Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarze, na którym omówione zostaną zmiany podatkowe wprowadzane przez Polski Ład od 2022 roku.

Spotkanie odbędzie się 29 grudnia 2021 r. od godz.17:30 i jest ono współorganizowane przez Ministerstwo Finansów oraz zespół wFirma

Podczas webinaru:

  • eksperci omówią najważniejsze zmiany wprowadzane przez Polski Ład,
  • przywołane zostaną praktyczne przykłady,
  • uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zadawania pytań ekspertom. Odpowiedzi na wybrane zagadnienia zostaną przygotowane po nowym roku oraz przesłane uczestnikom webinaru na adres mailowy podany podczas rejestracji. Opracowanie zostanie również opublikowane na blogu wFirma.


Termin:
środa 29.12.2021 r. godz.17:30

Agenda:

  1. Ulga dla klasy średniej.
  2. Rozliczenie podatkowe w kontekście zmiany w składce zdrowotnej.
  3. PIT 0 dla rodziny 4+.
  4. Ulga na powrót.
  5. Leasing od 2022 r.
  6. Omówienie powyższych zagadnień na przykładach.

 

Zmiany podatkowe w Polskim Ładzie - webinar z Ekspertami Ministerstwa Finansów

Prelegenci:

Jan Sarnowski - Wiceminister Finansów

Podsekretarz Stanu w MF (od 2019 r.), Pełnomocnik ds. współpracy międzynarodowej w zakresie VAT. Ekspert w zakresie polskiego i niemieckiego prawa podatkowego. Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach doradztwa prawnego i podatkowego w Berlinie i Warszawie. 

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu w Kolonii, a także podyplomowych studiów w zakresie prawa podatkowego (Uniwersytet Warszawski) oraz prawa krajów systemu common law.

W latach 2016-2018 Doradca Ministra Rozwoju i Finansów, odpowiedzialny za koordynację procesu uszczelnienia polskiego systemu podatkowego. Współtwórca i zastępca dyrektora programu GovTech Polska, research fellow Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Autor i współautor publikacji nt. opodatkowania dochodu oraz podatku VAT.

Aleksander Łożykowski - Dyrektor Departamentu Podatków Dochodowych Ministerstwa Finansów

Doradca podatkowy, radca prawny, pracownik Zakładu Podatków Instytutu Finansów SGH, członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej ds. Doradztwa Podatkowego.

Zapisy:

Aby wziąć udział w bezpłatnym webinarze należy zapisać się tutaj. Ilość miejsc jest ograniczona.

Wydarzenie będzie również transmitowane na żywo na FB Poradnika Przedsiębiorcy tutaj.

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Zapewniamy regularne aktualizacje systemu, które odpowiadają na potrzeby naszych klientów i są zgodne z obowiązującym stanem prawnym. Gwarantujemy bezpieczeństwo korzystania z serwisu, nad którym nieustannie czuwają eksperci z zakresu prawa.
Ewa Szpytko-Waszczyszyn Dyrektor Działu Prawnego Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Ewa Szpytko-Waszczyszyn