Spółki kapitałowe

Zmiany w opodatkowaniu spółek komandytowych i polityka podatkowa firm!

Rząd zapowiada zmiany w opodatkowaniu spółek komandytowych podatkiem CIT, jak również wprowadzenie ujawnienia planów polityki podatkowej. Od kiedy zgodnie z zapowiedziami mają obowiązywać zmiany? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

więcej

Dopłaty wspólników do kapitału spółki z o.o.

Dopłaty wspólników do kapitału zakładowego spółki z o.o. są uregulowane w Kodeksie spółek handlowych, z którego wynika, że obowiązek dopłat powinien być zawarty zarówno w umowie spółki, jak i w uchwale wspólników. Dowiedz się więcej!

więcej

Konsekwencje niezłożenia sprawozdania finansowego

Pewna grupa podatników zobowiązana jest do złożenia sprawozdania finansowego właściwym organom. Jest ono rzetelnym źródłem informacji o kondycji finansowej przedsiębiorstwa. Sprawdź jakie są konsekwencje niezłożenia sprawozdania finansowego.

więcej

Prosta spółka akcyjna – nowy podmiot w Kodeksie spółek handlowych

Od marca 2021 w obrocie gospodarczy pojawi się nowy typ spółki kapitałowej - prosta spółka akcyjna. Z nowej regulacji będzie mógł skorzystać każdy przedsiębiorca. Czym dokładnie będzie charakteryzować się prosta spółka akcyjna? Odpowiadamy w artykule!

więcej

Spółka partnerska – spółka dla profesjonalistów

Każdy profesjonalista rozpoczynający wykonywanie swojego zawodu, stoi przed wyborem formy prowadzenia działalności. Spółka partnerska jest opcją wartą rozważenia dla przedstawicieli tzw. wolnych zawodów. Sprawdź i dowiedz się więcej na ten temat!

więcej

Kapitał zakładowy - najważniejsze informacje

Kapitał zakładowy spółki to wszelkiego rodzaju pieniężne i niepieniężne wkłady wspólników. W zależności od rodzaju spółki, wysokość kapitału zakładowego będzie wynosić różną kwotę. Poznaj wszystkie tematy, związane z kapitelem zakładowym w artykule!

więcej

Prokurent - odpowiedzialność w spółce

Prokurent to reprezentant spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Prokura obejmuje upoważnienie prokurenta do dokonywania różnego rodzaju czynności w związku z prowadzonym przedsiębiorstwem. Jakie ma obowiązki? Odpowiadamy w poniższym artykule!

więcej
Stale wspieramy naszych klientów poprzez indywidualne podejście do każdej sprawy. Do tej pory udzieliliśmy ponad 40 000 porad z zakresu księgowości, podatków, kadr i prawa gospodarczego. Dostarczamy niezbędną wiedzę, która bezpośrednio przekłada się na efektywne zarządzanie firmą.
Angelika Borowska Dyrektor Biura Obsługi Klienta Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Angelika Borowska