Spółki

Prosta spółka akcyjna – nowy podmiot w Kodeksie spółek handlowych

Od marca 2021 w obrocie gospodarczy pojawi się nowy typ spółki kapitałowej - prosta spółka akcyjna. Z nowej regulacji będzie mógł skorzystać każdy przedsiębiorca. Czym dokładnie będzie charakteryzować się prosta spółka akcyjna? Odpowiadamy w artykule!

więcej

Spółka partnerska – spółka dla profesjonalistów

Każdy profesjonalista rozpoczynający wykonywanie swojego zawodu, stoi przed wyborem formy prowadzenia działalności. Spółka partnerska jest opcją wartą rozważenia dla przedstawicieli tzw. wolnych zawodów. Sprawdź i dowiedz się więcej na ten temat!

więcej

Kapitał zakładowy - najważniejsze informacje

Kapitał zakładowy spółki to wszelkiego rodzaju pieniężne i niepieniężne wkłady wspólników. W zależności od rodzaju spółki, wysokość kapitału zakładowego będzie wynosić różną kwotę. Poznaj wszystkie tematy, związane z kapitelem zakładowym w artykule!

więcej

Prokurent - odpowiedzialność w spółce

Prokurent to reprezentant spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Prokura obejmuje upoważnienie prokurenta do dokonywania różnego rodzaju czynności w związku z prowadzonym przedsiębiorstwem. Jakie ma obowiązki? Odpowiadamy w poniższym artykule!

więcej
Zapewniamy regularne aktualizacje systemu, które odpowiadają na potrzeby naszych klientów i są zgodne z obowiązującym stanem prawnym. Gwarantujemy bezpieczeństwo korzystania z serwisu, nad którym nieustannie czuwają eksperci z zakresu prawa.
Ewa Szpytko-Waszczyszyn Dyrektor Działu Prawnego Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Ewa Szpytko-Waszczyszyn