Udział wFirmy na II Konferencji Biur Rachunkowych “Szanse i wyzwania dla biur rachunkowych w dobie nieustannych zmian przepisów”

Aktualne zmiany podatkowe, przyszłość biur rachunkowych, czy też KSeF - te i więcej tematów poruszono na konferencji “Szanse i wyzwania dla biur rachunkowych w dobie nieustannych zmian przepisów” 26-27 października w Warszawie. Nie zabrakło wFirmy, a przy tym naszego udziału w panelu dyskusyjnym. Na jaki temat? O tym poniżej.

Merytoryczne wykłady i warsztaty

Plan konferencji był wypełniony prelekcjami od rana do wieczora. Fundacja Wspierania i Rozwoju Biur Rachunkowych razem ze współorganizatorem - Kancelarią Staniek&Partners - Law for Industry przygotowali dla uczestników wiele wykładów i warsztatów prowadzonych przez ekspertów w branży. Należeli do nich między innymi Beata Boruszkowska - prezes Krajowej Izby Biur Rachunkowych, Michał Górnicki - członek Krajowej Izby Doradców Restrukturyzacyjnych, czy też Alicja Sarna - Przedstawicielka Krajowej Rady Doradców Podatkowych w Radzie ds. Przeciwdziałania Unikaniu Opodatkowania. Poruszane były między innymi następujące tematy:

  • zmiany w podatkach, ubezpieczeniach i prawie pracy 2024 r.;

  • rola biura rachunkowego w procesie restrukturyzacji, upadłości i sukcesji przedsiębiorcy;

  • marketing w biurze rachunkowym;

  • warsztaty case study dotyczące motywacji pracowników.

szanse i wyzwania dla biur rachunkowych w dobie nieustannych zmian przepisów

“Szanse i wyzwania dla biur rachunkowych w dobie nieustannych zmian przepisów” i udział wFirmy

Jako że wFirma dla Biur Rachunkowych należy do partnerów Fundacji Wspierania i Rozwoju Biur Rachunkowych to nie mogło nas tam zabraknąć.

Do grona prelegentów konferencji dołączyła nasza ekspertka z zakresu księgowości i podatków - Małgorzata Lewandowska. Wzięła udział w panelu dyskusyjnym “Praktyczne aspekty wdrożenia KSEF w Biurze Rachunkowym”, gdzie szczegółowo omówione zostały ułatwienia i zagrożenia z perspektywy Biur Rachunkowych i dostawców oprogramowania. 

W zakresie KSEF wFirma oferuje integrację, dzięki której obieg dokumentów między przedsiębiorcą a księgowym będzie przebiegał sprawniej, a system powiadomień pozwoli na bieżąco śledzić status dokumentów. Warto też dodać, że integracja z KSeF odbywa się bez dodatkowych opłat zarówno dla biura, jak i jego klientów.

szanse i wyzwania dla biur rachunkowych w dobie nieustannych zmian przepisów

“Szanse i wyzwania dla biur rachunkowych w dobie nieustannych zmian przepisów” edycja III

Mimo że dopiero odbyła się II Konferencja Biur Rachunkowych, to Fundacja zapowiada już kolejną edycję. Ma się ona odbyć za rok - 10 i 11 października 2024 roku.

Już nie możemy się doczekać i oczywiście zachęcamy do wzięcia udziału!

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Księgowość onlone

Księgowość online wFirma

  • Generowanie i wysyłka JPK_VAT
  • Integracja z e-US i e-ZUS
  • Kontrola płatności
  • Automatyczne rozliczanie różnic kursowych
Rozpocznij 30 dni za darmo!
Zapewniamy regularne aktualizacje systemu, które odpowiadają na potrzeby naszych klientów i są zgodne z obowiązującym stanem prawnym. Gwarantujemy bezpieczeństwo korzystania z serwisu, nad którym nieustannie czuwają eksperci z zakresu prawa.
Ewa Szpytko-Waszczyszyn Dyrektor Działu Prawnego Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Ewa Szpytko-Waszczyszyn