IV Ogólnopolska Konferencja Księgowych, Biur Rachunkowych i Przedsiębiorców KONEL z prelekcją wFirmy

12 października 2023 roku odbyła się IV Ogólnopolska Konferencja Księgowych, Biur Rachunkowych i Przedsiębiorców KONEL, w której mieliśmy okazję uczestniczyć. Wydarzenie jak co roku obfitowało w dużą dawkę wiedzy. Jakiej dokładnie? O tym poniżej.

IV Ogólnopolska Konferencja Księgowych, Biur Rachunkowych i Przedsiębiorców KONEL - najważniejsze tematy

Tegoroczne wydarzenie rozpoczęło się od panelu dotyczącego roli księgowego i jego wpływu na rozwój gospodarczy. Dużą wagę przyłożono do tematu odpowiedzialności społecznej księgowego, jego etyki pracy i uczciwości.

Następnie rozwinięto zagadnienie sztucznej inteligencji i automatyzacji w kontekście zmian w księgowości, gdzie wzięliśmy czynny udział prowadząc prelekcję "Jak automatyzacja i sztuczna inteligencja zmieniają księgowość". Poruszyliśmy kwestie automatyzacji procesów księgowych, rozwoju kompetencji i dostępu do wiedzy, a także odpowiedzieliśmy na pytanie: "Czy sztuczna inteligencja zastąpi księgowych"?

W dalszej części konferencji dotknięto problemów związanych z cyfryzacją, księgowością online, czy też restrukturyzacją przedsiębiorstwa w praktyce.

Nie mogło również zabraknąć popularnego tematu KSeF - "Krajowy System e-faktur. Wymagania KSeF" , w tym wad i zalet systemu, gdzie również jako wFirma braliśmy udział w panelu dyskusyjnym. W tym kontekście zaprezentowaliśmy dodatkowe rozwiązania oprogramowania wFirma wspomagające współpracę biuro-klient w KSeF.

Dawka wiedzy od ekspertów z branży - IV Ogólnopolska Konferencja Księgowych, Biur Rachunkowych i Przedsiębiorców KONEL

Panele realizowali eksperci i praktycy branżowi, dzięki czemu można było wynieść z wydarzenia garść wartościowych informacji. Konferencję prowadziła dziennikarka telewizyjna i radiowa - Anita Białek, a wśród osób występujących znaleźli się: Artur Rossudowski (Prezes ELIKS Audytorska Sp. z o.o.), prof. dr hab. inż. Zbigniew Luty (Prezes Oddziału Dolnośląskiego we Wrocławiu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce), czy też Sławomir Hryniewicz (Współzałożyciel i Prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Kąteckich).

Poza znaczącą dawką wiedzy z zakresu księgowości i przedsiębiorczości, można było nawiązać nowe kontakty pośród właścicieli biur rachunkowych, księgowych i przedsiębiorców, a co za tym idzie wymienić się doświadczeniami i pomysłami związanymi z rozwojem biznesu.

IV Ogólnopolska Konferencja Księgowych, Biur Rachunkowych i Przedsiębiorców KONEL - wFirma dzieli się wiedzą

Podczas wydarzenia każdy z uczestników mógł podejść do naszego stoiska, gdzie można było z nami porozmawiać oraz otrzymać merytoryczne materiały ekspertów Poradnika Przedsiębiorcy, a także przydatne gadżety. Dzieliliśmy się wiedzą księgową i kadrową, jak również opowiadaliśmy o naszym systemie dla biur rachunkowych, który - mówiąc najprościej - ułatwia codzienną pracę w biurach rachunkowych.

Jak zawsze nasze stoisko przyciągnęło uwagę wielu uczestników konferencji. Każdy z nich miał możliwość dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu wFirma dla Biur Rachunkowych, a my staraliśmy się odpowiedzieć na wszystkie pytania jak najbardziej kompleksowo.

IV Ogólnopolska Konferencja Księgowych, Biur Rachunkowych i Przedsiębiorców KONEL

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Księgowość onlone

Księgowość online wFirma

  • Generowanie i wysyłka JPK_VAT
  • Integracja z e-US i e-ZUS
  • Kontrola płatności
  • Automatyczne rozliczanie różnic kursowych
Rozpocznij 30 dni za darmo!
Dbamy o dostarczanie najwyższej jakości kompleksowego narzędzia do prowadzenia księgowości firmy. Przestrzegamy, aby wszystkie procesy, odbywające się w ramach modyfikacji systemu, przeprowadzane były zgodnie z polityką jakości ISO 9001.
Bartłomiej Lazarowicz Kierownik Działu Jakości Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Bartłomiej Lazarowicz