Prawo w JDG

Rozszerzenie działalności a kasa fiskalna

Czy prowadząc działalność gospodarczą w dwóch miejscach należy posiadać dwie kasy fiskalne?

więcej

Zawieszenie działalności gospodarczej a zwrot podatku VAT

Zawieszenie działalności gospodarczej rodzi wiele pytań i formalności. Jakie są prawa i obowiązki przedsiębiorcy w czasie trwania zawieszenia działalności? Czy podatnik jest zwolniony z obowiązku składania deklaracji? Sprawdź!

więcej

Kontrola koncesjonowanej działalności gospodarczej

Niektóre sektory rynku są odgórnie regulowane, a zdobycie koncesji nie jest proste i podlega szczególnym obostrzeniom. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedź się czym jest kontrola koncesjonowanej działalności gospodarczej i jak zdobyć koncesję!

więcej

Polisa samochodu w okresie zawieszenia działalności - ujęcie w kosztach podatkowych!

Polisa samochodu, jest wydatkiem każdego przedsiębiorcy korzystającego z auta do celów firmowych. Czy polisa samochodu w okresie zawieszenia działalności gospodarczej może zostać ujęta w kosztach podatkowych? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

więcej

Umowa pożyczki dla wspólnika dla spółki z o.o.

Prowadzać działalność gospodarcza w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością u wspólników jest możliwość działania pożyczki lub kredytów w przypadku braku finansów. Umowa pożyczki wspólnika dla spółki z o.o. - zasady. Sprawdź w artykule!

więcej

Zmiana formy opodatkowania przez przedsiębiorcę w roku podatkowym

Zakładając działalność gospodarczą każdy przedsiębiorca musi wybrać odpowiednią formę opodatkowania. ona będzie stosowana w odniesieniu do dochodów w ciągu roku podatkowego. Jednak czy jest możliwa zmiana formy opodatkowania? Odpowiadamy w artykule!

więcej
Dbamy o dostarczanie najwyższej jakości kompleksowego narzędzia do prowadzenia księgowości firmy. Przestrzegamy, aby wszystkie procesy, odbywające się w ramach modyfikacji systemu, przeprowadzane były zgodnie z polityką jakości ISO 9001.
Bartłomiej Lazarowicz Kierownik Działu Jakości Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Bartłomiej Lazarowicz