Działalność gospodarcza

Rozszerzenie działalności a kasa fiskalna

Czy prowadząc działalność gospodarczą w dwóch miejscach należy posiadać dwie kasy fiskalne?

więcej

Zawieszenie działalności gospodarczej a zwrot podatku VAT

Zawieszenie działalności gospodarczej rodzi wiele pytań i formalności. Jakie są prawa i obowiązki przedsiębiorcy w czasie trwania zawieszenia działalności? Czy podatnik jest zwolniony z obowiązku składania deklaracji? Sprawdź!

więcej

Kontrola koncesjonowanej działalności gospodarczej

Niektóre sektory rynku są odgórnie regulowane, a zdobycie koncesji nie jest proste i podlega szczególnym obostrzeniom. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedź się czym jest kontrola koncesjonowanej działalności gospodarczej i jak zdobyć koncesję!

więcej

Polisa samochodu w okresie zawieszenia działalności - ujęcie w kosztach podatkowych!

Polisa samochodu, jest wydatkiem każdego przedsiębiorcy korzystającego z auta do celów firmowych. Czy polisa samochodu w okresie zawieszenia działalności gospodarczej może zostać ujęta w kosztach podatkowych? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

więcej

Jak prawidłowo określić kod PKD?

Zakładasz firmę? Sprawdź, jak wybrać kod Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD).

więcej

Tarcze 7.0 i 8.0 będą rozszerzone o nowe kody PKD

Pomoc branżowa dla przedsiębiorców poszkodowanych obecnie w wyniku drugiej i trzeciej fali pandemii COVID-19 będzie rozszerzona o nowe kody PKD. Dowiedź się czytając nasz artykuł, czy twoja działalność gospodarcza podlega pod dodatkowe PKD! Sprawdź!

więcej

Tarcza 7.0 – jakiego PKD dotyczy i kiedy można składać wnioski?

Tarcza 7.0 przewiduje cztery formy wsparcia, a do każdej z nich przypisane są kody PKD, których ta pomoc może dotyczyć. Sprawdź, czy Twoja firma może liczyć na wsparcie, jakie terminy składania wniosków obowiązują oraz czy spełniasz wszystkie wymogi.

więcej

PKD co to jest i czy jest obowiązkowy?

PKD czyli Polska Klasyfikacja Działalności służy celu pogrupowania i klasyfikacji różnych rodzajów działalności gospodarczych. Przedsiębiorcy przed rozpoczęciem biznesu muszą dopasować kod PDK do działalności. Sprawdź, PKD co to jest i czemu służy?

więcej

Umowa pożyczki dla wspólnika dla spółki z o.o.

Prowadzać działalność gospodarcza w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością u wspólników jest możliwość działania pożyczki lub kredytów w przypadku braku finansów. Umowa pożyczki wspólnika dla spółki z o.o. - zasady. Sprawdź w artykule!

więcej

Jak założyć działalność gospodarczą?

Posiadanie własnego biznesu to marzenie większości przyszłych przedsiębiorców. By założyć własną działalność należy najpierw dopełnić paru formalności. W artykule tłumaczymy, jak założyć działalność gospodarczą krok po kroku! Przeczytaj!

więcej

Zmiana formy opodatkowania przez przedsiębiorcę w roku podatkowym

Zakładając działalność gospodarczą każdy przedsiębiorca musi wybrać odpowiednią formę opodatkowania. ona będzie stosowana w odniesieniu do dochodów w ciągu roku podatkowego. Jednak czy jest możliwa zmiana formy opodatkowania? Odpowiadamy w artykule!

więcej
Zapewniamy regularne aktualizacje systemu, które odpowiadają na potrzeby naszych klientów i są zgodne z obowiązującym stanem prawnym. Gwarantujemy bezpieczeństwo korzystania z serwisu, nad którym nieustannie czuwają eksperci z zakresu prawa.
Ewa Szpytko-Waszczyszyn Dyrektor Działu Prawnego Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Ewa Szpytko-Waszczyszyn