Kadry i płace

Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy? Wyjaśniajmy krok po kroku.

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na zatrudnienie w swojej firmie osób spoza granic naszego państwa, np. obywateli Ukrainy. Dowiedz się, jak zatrudnić pracownika z Ukrainy legalnie oraz jak wygenerować dokumenty w systemie wFirma!

więcej

Kwota wolna od podatku - wszystko co musisz wiedzieć

Jak kształtuje się w roku 2022 kwota wolna od podatku? Kto i w jakim zakresie może skorzystać z zwolnień podatkowych? Jak będzie wyglądać po zmianach Polskiego Ładu w roku 2023? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w artykule!

więcej

Ewidencja czasu pracy w systemie wFirma Kadry i Płace!

Każdy przedsiębiorca zatrudniający pracowników zobowiązany jest do prowadzenia ewidencji czasu pracy, która bezpośrednio wiąże się z wypłatą pensji oraz innych świadczeń związanych z pracą. Ewidencja czasu pracy w systemie wFirma - przeczytaj więcej!

więcej

Generator umów - wszystko co warto wiedzieć

Generator umów to narzędzie, które pozwala na tworzenie umów dla pracowników, zleceniobiorców i wykonawców dzieła. Wyjaśnimy jakie funkcje i zalety posiada generator umów, a także jak w systemie wFirma stworzyć umowę dla nowo zatrudnionej osoby.

więcej

Nowy Polski Ład - 5 najważniejszych zmian od lipca 2022!

Nowy Polski Ład 2.0 niesie za sobą wiele zmian, a tym samym wątpliwości. Niniejszy artykuł przedstawia 5 najważniejszych zmian kadrowo-płacowych, a także prezentuje jak przedstawia się wyliczenie wynagrodzenia od lipca 2022. Koniecznie przeczytaj więcej!

więcej

Elektroniczne akta osobowe - wszystko co należy wiedzieć

Każdy przedsiębiorca zatrudniający chociaż jednego pracownika, zobligowany jest do prowadzenia dokumentacji pracowniczej. Najczęściej wybieraną formą są elektroniczne akta osobowe. Jakie korzyści dają elektroniczne teczki pracownicze w systemie wFirma?

więcej

Zatrudnienie pracownika – obowiązki pracodawcy

Rozwój firmy często łączy się z koniecznością zatrudnienia pracowników - co może sprawiać problem. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy w przypadku zatrudnienia oraz przedstawiamy funkcję systemu wFirma Kadry i Płace. Czytaj więcej!

więcej

Ewidencja czasu pracy

Ewidencja czasu pracy musi być prowadzona przez każdego przedsiębiorcę, który zatrudnia pracowników. Jakie elementy powinna zawierać ewidencja oraz jakie są konsekwencje jej braku? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

więcej

Stawka godzinowa na umowie zlecenie w 2022 roku

Od 2017 roku przedsiębiorcy zatrudniający pracowników na podstawie umowy zlecenie zobowiązani są do wypłaty wynagrodzenia według minimalnej stawki godzinowej. Ile wynosi stawka godzinowa na umowie zlecenie w 2022 roku? Przedstawiamy aktualne dane!

więcej

Całkowity koszt zatrudnienia pracownika, który ponosi przedsiębiorca

Przedsiębiorcy powinni zdawać sobie sprawę z aktu, że całkowity koszt zatrudnienia pracownika wynosi znacznie więcej niż wypłata pensji. Do wynagrodzenia należy doliczyć dodatkowe opłaty jak składki. Ile wynosi całkowity koszt zatrudnienia pracownika?

więcej

Kwota wolna od podatku pracownika

Kwota wolna od podatku pracownika ma bezpośredni wpływ na wysokość dochodu. Jej wysokość zależy od dwóch wielkości dochodu. PIT-2 a kwota wolna od podatku pracownika. Jak pracodawca nalicza kwotę zmniejszającą podatek? O tym przeczytasz w artykule.

więcej

PIT-2 - czym jest i kto powinien go złożyć?

PIT-2 jest dokumentem, który składa się do urzędu skarbowego przez pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, by ich wynagrodzenie mogło zostać prawidłowo rozliczone. Kto musi,a kto nie ma obowiązku składania deklracji do urzędu? Przekonaj się!

więcej
Zapewniamy innowacyjność serwisu popartą wieloletnim doświadczeniem w branży księgowości i zarządzania biznesem. Cały czas monitorujemy zmiany oraz trendy zachodzące w sposobie prowadzenia i rozwijania firmy.
Beata Kostrzycka Dyrektor ds. Rozwoju Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Beata Kostrzycka